Uygun Komisyonlu Online Ödeme Sistemleri Hangileridir?

internet üzerinden ödeme alabilmek için sanal pos ihtiyacı karşılamak zorundadır bu sanal pos ihtiyacı ise BDDK hizmetleri çerçevesinde lisanslı kurumlar tarafından verilmektedir. Bu kurumların başında paytr , paywant , shopier gibi sistemler gelmektedir. Bizler bu sistemleri bir sonraki yazılarımızda detaylı olarak, tek tek inceleyeceğiz. Şimdilik ödeme sistemleri hakkında bilgi vermekle yetineceğiz. web sitemizden yada link aracılığıyla online bir şekilde ödeme alabilmek için sanal POS başvurusu yapılmak zorundadır. Paytr sisteminde sanal pos alabilmek için vergi levhası zorunludur. Vergi levhası olmayan kişilerin, kesinlikle üyeliği onaylanmayacaktır. fakat shopier ya da iyzico gibi sistemler vergi levhası olmayan üyeleri de kabul edebilmektedir. Fakat bu sistemlerin en kalitelisinin ve Komisyonu en düşük olanlarının tercih edilmesi kendi menfaatimize olacaktır. Bizler daha fazla kazanma ve daha az sermaye ile daha fazla kar etme amacıyla açmış olduğumuz web sitemizden online ödeme almak için fazla komisyon ödemeyi tercih etmeyiz. Örnek olarak şekillendirmek gerekirse 100 TL’lik bir online ödemede 90 TL’nin bize kalması yani Yüzde onluk bir karın komisyon olarak kesilmesi gerçek manada Karsız bir ticarettir.

Uygun sanalpos hizmetleri
uygun sanal pos hizmetleri

Peki Komisyonu en düşük olan online ödeme sistemi hangisidir?

Bizler Komisyonu en düşük ve kalite bakımından sağlam olan online sistemlerini sıralayacak olursak ilk başta PayTR sisteminin olması muhtemeldir. Daha sonra paywant gibi sistemler diğer sıraları alabilirler.

Bir başka ödeme yöntemlerini arasında sayılabilecek buypayer sistemi son zamanlarda çok şikayet alan bir ödeme sistemidir alınan ödemelerin, ödeme talebi yapıldığı andan itibaren ödenmemesi, ertelenmesi ya da geciktirilmesi, gerçek manada satıcıyı zora sokan durumlar arasındadır ve son zamanlarda buypayer hakkında yapılan yorumları ve şikayetleri okuduğumuz zaman gerçek manada satıcıyı zora soktuğunu görmekteyiz. Bu nedenle buypayer sistemine üye olurken ya da başvuru yaparken iki kez düşünmekte fayda görmekteyiz.

Bağış İnsanı Yüceltir.

Buna ek olarak, sitenizden ödeme alabilmek için bağış sistemleri de kullanılabilir. Bu bağış sistemleri, PayPal ya da diğer sistemlerle Entegre edilip sisteminizde aktif bir şekilde yer alabilir. Birçok Vakıf ya da dernekler bu tarz sistemleri kullanmakla beraber çoğu kurumlar yine aynı şekilde sanal pos hizmetlerini kullanmaktadır.

Bu yazımızı okuduğunuz için teşekkürler diğer yazılarımızda sanal pos hizmetleri ve genel işleyişlerinden bahsetmeye çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir